VITAJ V SUPERKURZE RYTMU - NESURFUJ A TRÉNUJ 🙂

Maroš Oravec - gitarista, hudobný skladateľ, nositeľ niekoľkých prestížnych ocenení v oblasti hudby, učiteľ hry na gitare, autor gitarových kurzov a video kníh pre ľahké učenie hry na gitare.

Žije v Košiciach (Slovenská republika). Verejnosť pozná Maroša ako zakladateľa autora internetových projektov ŠKOLA HUDBY ONLINE a DEMOMUSIC RÁDIO, či kapelníka skupiny CLEAR.

K Marošovym úspechom patrí aj najvyššie ocenenie v súťaži hudobných skladateľov v priamom prenose TV Markíza - FORZA - BB FEST. Pieseň MEDZI VLKMI (autor hudby aj textu Maroš Oravec) znamenala 1. miesto a výhru 10.000 USD.  Dovtedy ani potom nie je známe vyššie ohodnotenie víťazného autora.

KONTAKT: Marián (Maroš) ORAVEC,
Hlinkova 20, 040 01 KOŠICE, SR
Email.: marosoravec@skolahudbyonline.eu
Tel.: 0907 916 297, zo zahr: +421 907 916 297

Veľakrát som sa stretol s výrokom typu: "milión rytmov"

a k tomu pripojeným názorom, že "rytmov je tak veľa, že to sa naučiť ani nedá... " Uznávam, že takáto informácia nás dokáže riadne zneistiť a väčšina z nás si po nej dá s problematikou rytmu pokoj. A potom si celý čas brnkajú iba tak "pre seba" a vždy, keď majú pred niekym zahrať, pripoja vetu "ale rytmus nehrám dobre..." A čo povieš na to, keď Ti teraz oznámim, že rytmov, ktoré v pop-music, blues a rocku používame, je len niečo cez 20? A pritom k hre pesničiek sa bežne používa asi tak polovica z nich!

Je to fakt, základných rytmov nie je viac! To, čo hudobníkovi naháňa strach, sú kombinácie týchto rytmov! Ono sa to totiž často javí ako nejaký veľmi ťažký rytmus! NIE JE TO ALE TAK - v skutočnosti sa vždy jedná iba o pospájanie niekoľkých základných rytmov! Áno, bez základov sa nedá zahrať vlastne nič. Toto je ozajstné TAJOMSTVO! A Ty to teraz vieš a vďaka tomu sa môžeš denne posúvať o obrovský skok - ako nikto iný!

NAHRÁVAJ SA!
Využívaj nahrávacie zariadenie (je v každej lekcii) a občas sa nahraj a pozri sa na seba - to naozaj neskutočne pomáha... A ak máš nejakú neistou (alebo radosť, že sa Ti niečo podarilo), nahraj sa a pošli mi to. Máme nekonečné možnosti aké tu nikdy neboli - využi to - držím Ti palce a som na dosah! Maroš

1. zopár informácií, bez ktorých to nejde:

Tieto informácie nájdeš podrobnejšie vysvetlené vo videoknihe - str. 7-13

DOTAZNÍK NA ZÁVER LEKCIE:

Snaž sa porozumieť tomu, čo hráš, nehraj mechanicky...

Rytmus sa dá zvládnuť pravidelným trénovaním. Som na blízku! Maroš Oravec

Copyright 2015: Maroš Oravec - HRÁME NA GITARE - All Rights Reserved
OBCHODNÉ PODMIENKY OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV KONTAKT