Ahoj, som Maroš Oravec a na tejto stránke sa dozvieš
o možnostiach osobného vyučovania formou
súkromných hodín gitary.

Maroš Oravec - gitarista, učiteľ hry na gitare,
autor 38 gitarových online video kurzov...

       V r. 1991 som otvoril zrejme 1. rockovú školu v Česko-slovensku. Dovtedy neexistoval systém, ktorý by ľudí naučil hrať to, čo skutočne chcú vedieť - a ešte k tomu - za krátku dobu. Všade Vás len zobrali do kurzu a učili ste sa to, čo ste nechceli. Nestálo to veľa peňazí, ale bolo bežné, že po 2 rokoch v ĽŠU žiak nevedel zahrať jedinú pesničku a bez zmyslu vybrnkával nejaké pomerne neznáme ľudovky!

Odvtedy do dnes prešlo viac ako 20 rokov a naučilo sa u mňa hrať viac než 800 žiakov od 12 do 60 rokov. Časom sa systém vyučovania ešte zdokonalil a TERAZ JE AJ VO VIDEO PODOBE - pre všetkých, ktorí nemôžu ku mne chodiť osobne. Nerozdávam diplomy (ale žiadny problém - môžem) 🙂 , učím hrať na gitare! Vyučujem doma - mám 10 žiakov (dvaja na deň).

       Perspektívu vidím vo vyučovaní cez internet. Moje online kurzy potešili už viac ako 13.500 žiakov... V súčasnej dobe bezplatne poskytujem Rýchlokurz pre úplných začiatočníkov a po ňom môžete pokračovať platenou formou v Klube gitaristov - KLIK

VIEM VÁM POMÔCŤ S RYTMOM - ASI AKO NIK INÝ


Áno, dostal som ten dar, že viem "naučiť rytmus". Jednak dostať rytmus do tela, ale tiež dostať rytmus do gitary.

Som si veľmi dobre vedomý toho, že strašne veľa gitaristov má s rytmom neskutočný problém. Ja som ho mal tiež.

Ale život mi dal do cesty 2 nenápadných expertov na rytmus - Mandyho Krčíka a Iva Miklóšika, s ktorými sme na rytme spoločne niekoľko rokov intenzívne pracovali.

Svoju (dovtedy) slabú stránku som s ich pričinením premenil na svoju prednosť. A keďže "mojimi rukami" prešli stovky žiakov a mojimi internetovými kurzami až tisícky, spracoval som kompletné postupy získavania rytmu do tela aj do gitary - aby som mohol s rytmom pomáhať tým, ktorí si závažnosť tohoto problému uvedomujú a nevedia ako si s tým poradiť.

V prípade záujmu ma kontaktujte - kontaktné údaje nájdete dole na tejto stránke.

Priebežne vyučujem online tréningový program DOPROVODNÁ GITARA, v ktorom Vás naučím tvoriť a hrať gitarové doprovody a potom ich používať pri hraní pesničiek. Od začiatku roka 2012 pomáham gitaristom online. Najprv som pomoc gitaristom realizoval pod hlavičkou svojej ŠKOLA HUDBY ONLINE, po jej rozbehnutí (od februára 2015) som presunul veľkú časť aktivít priamo na svoje meno a tento web MAROSORAVEC.COM . A od februára 2017 budujem ONLINE HUDOBNÚ ŠKOLU - www.hudobnaskola.online

Vyučujem viac stupňov zručnosti. Každý stupeň kurzu má 12 týždňov, vyučujem formou jednej 60 minútovej hodiny týždenne. Prvý stupeň je pre začiatočníkov. Začiatočníkom je každý, kto nevie zahrať jednu pesničku od začiatku do konca bez toho, aby sa nezastavil.
Cieľom kurzu je MIERNE POKROČILÝ GITARISTA, ktorý dokáže zahrať polovicu pesničiek, ktoré nájde v hociktorom spevníku, alebo na hudobnom portáli. Zameral som sa v prvom rade na to, aby sa žiak naučil hrať pesničky - počas kurzu sa naučíte hrať „Vaše prvé".
V prvej fáze sa sústredíme na hru brnkátkom a budeme sa venovať prstom ľavej ruky. Zoznámime sa s tabulatúrou, ladičkou i metronómom, potom sa povenujeme prstom pravej ruky.
Ďalšie konkrétnosti 1. fázy popisujem nižšie.

Pripravil som a realizujem KURZY AKO SA ČO NAJSKÔR NAUČIŤ HRAŤ na akustickú, alebo elektrofonickú gitaru. Povediem Ťa od prvých akordov a rytmov, cez jednoduché pesničky až po rôzne pokročilé stupne. Vyučujem súkromne doma (sídlisko MIER v Košiciach, v ojedinelom prípade aj u žiaka doma), alebo online internetovým videokurzom. VYUŽITE MOŽNOSŤ ÚVODNEJ HODINY ZDARMA.

AKO JE TO S VEKOM: U mladších veľmi rozhoduje fyzický stav - mal som 9 ročné dievčatko (Deniska), ktorá na to ešte nebola (rodičom som doporučil začať neskôr) a keď prišla po roku, tak bolo všetko OK. Na druhej strane - neviem učiť malé deti - uvedomujem si cenu a u týchto malých gitaristov nedokážem dosahovať výsledky, ktoré by mojej cene zodpovedali. Tu je potrebné prispôsobiť tempo kapacite možností žiaka a tak nemám pocit dobrej výmeny. Nad hranicou 13 rokov je už z môjho pohľadu všetko OK.

Vyučujem u seba doma na Hlinkovej ulici (na sídlisku Mier) v Košiciach. K žiakom nechodím.

Vlastným systémom, ktorý žiaka vedie k tomu, aby čo najskôr dokázal hrať pesničky. Na Vaše požiadanie sa môžeme zaoberať teóriou aj hlbšie, som v tom ozaj dobrý 🙂
V prvom stupni sa naučíme všetky bežne používané akordy, odhalím systém chromatiky (na jeho základe pochopíte v priebehu 2 lekcií až 48 barré akordov) a naučíte sa 5 - 7 pesničiek, napr.: Knocikng On A Heaven´s Door (Guns N´Roses), Bon Soir mademoiselle Paris (Olympic); Lásko, voníš deštěm (Marie Rottrová) ...

V 2. stupni odkryjem svoje „TAJOMSTVO 9 RYTMOV“ (nenájdete ho v ŽIADNEJ knihe a pritom s ich pomocou dokážete zahrať až 80 pesničiek zo 100! Tiež sa tu naučíme používať a kombinovať prvé rytmy). Všetku látku vždy vytrénujeme na pekných pesničkách, v tomto stupni sa naučíte napr. parádnu NEPOZNÁM od IMT Smile.

 

CENA:

Školáci: 16 € / 60-minútová hodina
Pracujúci: 20 € / 60-minútová hodina

1 stupeň trvá 3 mesiace. Pri úhrade za celý stupeň naraz máte zľavu - 20 €.

Úvodná vyučovacia hodina má 45 minút a je zdarma. Ak sa rozhodnete so mnou pokračovať, na konci tejto Úvodnej hodiny si uhradíte 1 mesiac = 4 hodiny (60 - minútové). Každá ďalšia platba sa uhrádza na poslednej zaplatenej hodine, vždy na 4 hodiny dopredu.

Pokiaľ nechcete chodiť pravidelne týždenne, môžem Vám pomôcť v rámci Konzultačnej hodiny. Konzultačná hodina sa uhrádza na začiatku hodiny a platí sa vždy osobitne za túto danú hodinu.
Konzultačná hodina: 25 € / 45-minútová hodina

KONTAKT:

Potrebujete pomoc ohľadom vyučovania hry na gitare?
Môžete mi zavolať, alebo napísať:

NAPÍSAŤ BLESKOVÚ SPRÁVU - KLIK

 

Denne mi v čase 9:00 - 13:00 môžete zavolať na môj súkromný mobil:
0907 916 297 .
Ak nezdvihnem, zavolám Vám hneď ako to bude možné.

Ďakujem Vám za Vašu dôveru a priazeň. Maroš Oravec